Praca przy środkach chemicznych a starania o ciążę

Witam. Pracuję przy chemikaliach, a chcielibyśmy się z mężem starać o dziecko. Zamierzam zrezygnować z tej pracy i dopiero potem podjąć działania. Tylko nie mam pojęcia ile czasu muszę odczekać aby mój organizm się oczyścił ze wszystkich toksyn jeśli pracuję przy acetonie i innych śmierdzących neciekawych chemikaliach farbach itp?

Witam.

Jeśli chodzi o wymieniony aceton, to przy narażeniu zawodowym nie ma on niekorzystnego wpływu na rozrodczość, przebieg ciąży, ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dziecka itd.
Praca w narażeniu na aceton nie stanowi przeciwwskazania do zajścia w ciążę.
Narządy krytyczne dla acetonu to: uk­ład od­de­cho­wy, skó­ra, spo­jó­wki.

Odnośnie innych czynników szkodliwych musi Pani uzyskać informacje od swojego pracodawcy oraz lekarza medycyny pracy, który sprawuje opiekę profilaktyczną nad pracownikami.
Lekarz od pracodawcy musi dostawać informacje odnośnie obecności narażeń na konkretne substancje, wielkości tych narażeń, ew. przekroczeń normatywów higienicznych itd.

Nie da się napisać, tak ogólne dla chemikaliów, jaki to ma być okres i czy w ogóle musi być. Należy rozpatrzeć każdą substancję czy inny czynnik szkodliwy przy którym Pani pracuje, osobno i dopiero wtedy będzie możliwa odpowiedź.
Ale to jest już zadanie dla lekarza zakładowego, który dysponuje odpowiednimi informacjami.