Zdiagnozowanie ZZSK a praca w otwartym biurze

Witam. Zostało u mnie zdiagnozowane ZZSK. Zostałam zakwalifikowana do leczenia biologicznego. Pracuję obecnie w dużym tzw. otwartym biurze, gdzie siedzimy sporymi grupami i spotykamy wielu innych pracowników w ciągu dnia. W związku ze zmniejszoną odpornością w czasie leczenia, czy zazwyczaj zaleca się kontynuację pracy w takich warunkach czy też powinnam spróbować przekonać pracodawcę bym mogła pracować z domu? Czy powinnam pójść na zwolnienie w czasie terapii (choćby na jej początku)? Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w mojej opini nie powinno to byc konieczne, jednakże zalecałbym kontakt z lekarzem prowadzącym i konsultacje w tej sytuacji. Pozdrawiam