Leczenie schizofrenii a praca zawodowa

Witam, obawiam się, że codzienne popełnianie wielu błędów utrudni mi dorastanie. Mam już 29 lat. Nie pracuję, gdyż odradzają mi to terapeuci! Kiedy będę mogła uznać, że nadaję się do pracy? Choruję na shizofrenię paranoidalną! Leczę się. Jakie błędy popełniam? Np. za dużo gadam. Powinnam ich mniej popełniać, na co nie mam sił! Co powinnam zrobić, aby przestać bujać w chmurach?

Mgr Adam Horak Psycholog

Regularne zażywanie leków jest bezwzględnym wymogiem. Z terapeutami różnie bywa. Praca jest dużym obciążeniem nawet dla osób zdrowych, ponieważ wymaga dyscypliny i sporej odporności na stres. Nauczyć ich można się podczas terapii grupowej, prowadzonych w ramach oddziałów dziennych. Proszę zatem spróbować w taki sposób przekonać terapeutów o swojej zdolności do pracy.

Polecam psychoterapię grupową u Pana Andrzeja Nehrebeckiego --> http://www.pocieszka.pl/index.php?page=grupowa&menu=pacjenci&item=ofinst#gora

Pan Andrzej skutecznie pomaga osobom chorym na schizofrenie. Pacjenci wracają do normalnego funkcjonowania, znacząco obniżają dawki zażywanych leków, czasami odstawiają leki.

Służba zdrowia niewiele ma do zaoferowania osobo chorym na schizofrenię, poza zaleczeniem choroby.

Pozdrawiam
Michał Świeboda