Praca w kurzu a ciąża

Witam, właśnie dowiedziałam się o tym, że jestem w ciąży. Bardzo martwię się jednak czy powinnam dalej pracować. Pracuję fizycznie, nie jest to jednak zbyt ciężka praca, głównie siedząca. Jeżeli nie będę chciała nie będę nosić żadnych ciężarów. Jednakże pracuje w dość sporym hałasie, mimo, że pracuje w słuchawkach no i przede wszystkich przy tworzywach sztucznych, w rękawiczkach, bo w rękawiczkach, ale jest dużo kurzu i brudu. Czy lepiej dla dziecka zrezygnować od razu z pracy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy powinna Pani zrezygnować z pracy powinien zdecydować specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę. Jeśli lekarz uzna, że powinna Pani być na zwolnieniu, bez wątpienia wypisze odpowiednie dokumenty.