Zapytaj lekarza

7 1 7 , 1 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak walczyć z nadwagą i wysokim BMI?

Witam. OD końca marca mam problem. Zaczęłam się odzywać gdy anestezjolog mimo,że moje BMI wynosiło 24 wpisał mi otyłość. Zaczęłam wtedy restrykcyjną diętę,ale nie mogłam się opanować i jadłam duże ilości. Odkryłam,że wymioty i środki przeczyszczające mi pomagają. Od 2 mies nie mam już okresu. Wstydzę się tego co robię. NIe wiem jak z tym walczyć,a boję się z kimś o tym rozmawiać. Uzależniłam się od jedzenia i wymiotów..Co mam robić?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Powinna się Pani koniecznie zapisać do poradni zajmującej się leczeniem zaburzeń odżywiania. Fakt, że napisała Pani tutaj jest pierwszym krokiem w dobrą stronę - bo przyznała się Pani przed sobą, że ma problem i uświadomiła sobie, że potrzebuje pomocy. Niestety problemy z którymi się Pani boryka to poważna choroba i wymaga profesjonalnego i osobistego wsparcia terapeuty.
Podaję Pani namiary na 2 poradnie zajmujące się terapią zaburzeń odżywiania w Pani rejonie:
http://www.renatagraduszynska.pl/zaburzenia_odzywiania.php
http://www.ctzo.org/
Trzymam kciuki za Pani walkę z chorobą.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy