Szybkie przybieranie na wadze

Przez całe życie byłam bardzo chuda. Często się głodziłam, ale często też jadłam dużo i nie tyłam. Od jakiegoś czasu zaczęłam szybko tyć, nawet jak jem po jednym posiłku dziennie. Ponadto kiedyś mogłam się głodzić i nie byłam głodna, dziś jestem głodna cały czas. Nawet jak mi niedobrze, to myślę o jedzeniu. Cały czas myślę o jedzeniu. Cały czas mam na coś ochotę. I choć płaczę po nocach i nienawidzę siebie za otyłość, to nie mogę przestać. Nie mogę przestać myśleć o jedzeniu. Nie wiem o co chodz

Witam. Przyczyna może być zarówno fizjologiczna jak i psychologiczna. Po pierwsze, warto zrobić sobie badania np. hormonów tarczycy - tu z pewnością lekarze lepiej Pani poradzą. Z drugiej strony, trochę to wygląda na zaburzenia odżywiania, więc jeśli się okaże że z Pani zdrowiem wszystko jest w porządku, warto byłoby wybrać się do psychodietetyka bądź psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Panią,

Jest bardzo prawdopodobne że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, obsesyjnie myślą o jedzeniu, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.

Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk