Jak walczyć ze zbyt częstą masturbacją?

Witam,mam 19 lat i mam problem z masturbacją.... Chciałbym skończyć z tym nałogiem ale jest mi bardzo ciężko. Chciałbym się dowiedzieć czy masturbacja powoduje osłabienie cebulek na głowie/wypadanie włosów, co prawda narazie mam geste włosy na całej głowy,może delikatne braki w okolicy czoła i nie chciałbym żeby to się zmieniło, proszę o pomoc. Masturbuje się kilka razy w tygodniu, strasznie mnie to męczy juz...

Dzień dobry.

Masturbacja nie wywołuje osłabienia cebulek włosowych, podobnie, jak nie powoduje ślepoty, głuchoty, wysychania mózgu, zarostu na wewnętrznych stronach dłoni. Nie jest również przyczyną karłowatości, ani innych straszliwych cierpień i przypadłości. Powyższymi "skutkami" przed laty (i jak rozumiem dzisiaj również) straszono dzieci i młodzież, starając się ich uchronić przed "grzechem onanizmu".
Mówiąc inaczej - masturbacja ma charakter rozwojowy i zgodnie z tempem rozwoju pojawia się, a następnie zanika - najczęściej, gdy na horyzoncie pojawia się możliwość współżycia z drugą osobą.
Niezależnie od powyższego, podejmowana w nadmiarze, w celu osłabienia napięcia nerwowego, a nie seksualnego, masturbacja może mieć swoje przykre następstwa - m.in. uzależnienie od niej czy kłopoty w późniejszym współżyciu z partnerem/partnerką.

Pozdrawiam.