Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Dzień dobry,

Masturbacja nawet nadmiarowa nie powoduje szczękościsku, tak jak nie powoduje innych negatywnych skutków zdrowotnych w postaci np. ślepoty, utraty sił witalnych, wypadania zębów i włosów, krostów na całym ciele, gruźlicy, epilepsji, chorób psychicznych oraz śmierci, którymi to skutkami na przestrzeni wieków próbowano odstraszyć (z różnym skutkiem) dzieci i młodzież przed tego typu praktykami.
Pani pytanie nasuwa jednak inną prawdopodobną przyczynę opisanego problemu. Jak rozumiem, w nocy bezwiednie zaciska Pani szczęki, co wiąże Pani z uprawianą masturbacją. Zaciskanie szczęk jednak wskazywać może na nadmierną Pani nerwowość i napięcie, które przy okazji w jakimś stopniu rozładowuje Pani poprzez masturbowanie się - co w tym przypadku nie jest, niestety, prawidłowością.
Konkludując - jeśli powyższe rozważania pokrywają się z rzeczywistością, należałoby powiedzieć, że to nie masturbacja powoduje szczękościsk, a Pani nadmierna nerwowość i towarzyszące napięcie nerwowe. Napięcie nerwowe z kolei rozładowuje Pani poprzez masturbację (przy okazji zapewne również i napięcie seksualne).
W tym wypadku sugerowałbym konsultację psychologiczną, celem przyjrzenia się stanowi Pani psychiki, w kontekście nadmiernej nerwowości oraz znalezienia innych niż masturbacja sposobów radzenia sobie z nią.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy