Masturbacja poprzez zaciskanie nóg

Witam Mam 19 lat i ostatnio zaczęłam sypiać ze swoim chłopakiem, niestety wcześniej jako nieświadoma młoda osoba zaspokajałam się zaciskając nogi. Wyczytałam, że nazywa sie to Zespółem Havelock - Ellisa. Chciałabym się pozbyć tego problemu, bo jest to dla mnie uciążliwe, a na wizyte u seksuologa chwilowo nie mogę sobie pozwolic. Czy istnieje na to jakiś sposób? Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Witam
Zespół Havelock - Ellisa to osiąganie orgazmu za pomocą strumienia wody, a nie poprzez zaciskanie nóg. Jeśli nie potrafi Pani osiągać orgazmu w inny sposób niż poprzez zaciskanie nóg niestety wskazana jest w tym wypadku terapia seksualna u seksuologa.
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry!

Zespół Havelocka-Ellisa polega na masturbacji strumieniem wody. Przyzwyczajenie do masturbacji poprzez zaciskanie nóg może mieć jednak podobny charakter i konsekwencje.
Terapia seksuologiczna opiera się zazwyczaj o stopniową, kilkuetapową pracę zarówno Pani własną, jak i wspólnie z partnerem. Może być to cykl, np.: od masturbacji przez zaciskanie ud; przez towarzyszenia partnera, jego obecność podczas takiej Pani masturbacji; następnie jednoczesnego zaciskania przez Panią ud i pieszczot partnera; do stopniowego zwiększania aktywności partnera i mniej intensywnego zaciskania ud, aż do całkowitej rezygnacji z tej formy stymulacji.
Istotne jest także samodzielnie poszukiwanie różnych innych form masturbacji.

Psychoterapia (także z elementami terapii seksuologicznej) może być także refundowana. Zachęcam do zorientowania się, jaka jest oferta refundowanej psychoterapii w Pani okolicy.

Pozdrawiam!