Jak leczyć zespół Havelocka-Ellisa?

Mam 37 lat, od blisko 20 lat mam zespół Havelocka-Ellisa. Czy jest szansa poradzenia sobie z nim? Jaka jest wyleczalność, czy komuś się to udaje? Gdzie można znaleźć pomoc specjalistyczną, np. w Warszawie? Jakie są fachowe metody terapii tego zaburzenia i od czego zacząć próbę leczenia? Jestem w stałym, kochającym związku, partner zna problem i jest zainteresowany pomocą w jego rozwiązaniu.

Witam serdecznie.

Zespół Havelock'a-Ellisa jest zaburzeniem seksualnym polegającym na osiąganiu przez kobietę orgazmu jedynie poprzez stymulację strumieniem wody.
Zespół ten jest uleczalny, jednak wymaga to wkładu zarówno ze strony Pani jak i Partnera - powinno się stopniowo zastępować stymulację za pomocą wody innymi technikami, oczywiście najlepiej przy pomocy partnera (seks oralny, metody manualne). Musi Pani uzbroić się w cierpliwość, nic się nie zmieni w krótkim czasie.
Najlepiej jeżeli w terapii pomoże seksuolog, natomiast nie jestem w stanie stwierdzić kto szczególnie zajmuje się tym zespołem w Warszawie - warto porozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem rodzinnym (w poradni powinien być dostępny wykaz poradni seksuologicznych).

Pozdrawiam