Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność terapii grupowych

Witam!

Ciąża jest czasem, kiedy kobieta musi szczególnie dbać o swój organizm. Spożywane przez kobietę pokarmy oraz napoje, a także inne substancje wprowadzane do organizmu wpływają na rozwój płodu. Organizm dziecka jest delikatny i wrażliwy, ponieważ bardzo intensywnie się rozwija. Nieprawidłowa dieta oraz przyjmowanie substancji szkodliwych przez kobietę może zaburzać prawidłowy rozwój dziecka.

Wpływ marihuany na rozwój ciąży jest wciąż w fazie badań. Wiadomo natomiast, że dzieci matek, które paliły marihuanę w trakcie ciąży, mogą urodzić się z wadami oraz pojawienie się symptomów odwykowych w pierwszych miesiącach po porodzie. U kobiet palących marihuanę lub papierosy w trakcie ciąży mogą powstawać wady łożyska i problemy z donoszeniem ciąży. Dzieci takich matek mają mniejszą wagę urodzeniową i mogą cierpieć z powodu niedotlenienia. Dzieci kobiet palących tytoń w ciąży są bardziej podatne na choroby niemowlęce i wczesnodziecięce. Matki, które palą tytoń czy marihuanę w ciąży muszą liczyć się z ryzykiem komplikacji i zaburzeń w trakcie ciąży. Powodują także niedotlenienie dziecka, przez co jego rozwój nie przebiega całkowicie prawidłowo.

W ciąży kobieta powinna bardzo uważać na to, jakie substancje wprowadza do swojego organizmu, gdyż w tym czasie jest odpowiedzialna nie tylko za swoje zdrowie, ale także za zdrowie i życie nienarodzonego dziecka. 

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy