Marihuana w 9 tygodniu ciąży

Witam, Mam 21 lat i jestem w 9 tygodniu ciąży. Do tego czasu nie wiedziałam, że zostanę mamą i popalałam marihuanę. Chciałabym dowiedzieć się jaki wpływ ma marihuana na płód? i czy mogło dojść do jego uszkodzenia. Bardzo martwię się teraz o swoje maleństwo. Oczywiście teraz wszystko odstawiam, ale wyrzuty sumienia i tak chyba zostaną. Pozdrawiam

Witam serdecznie, Skutki palenia marihuany dla Twojego dziecka zależą od tego jak często ją paliłaś i czy doszło do uzależnienia. Substancja psychoaktywna w marihuanie - THC - przechodzi wraz z Twoją krwią przez łożysko i może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Badania wskazują, że dzieci matek palących marihuanę mają małą masę urodzeniową, mogą mieć zaburzenia wzroku i zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego - dlatego postaraj się zachować abstynencję. Pozdrawiam