Jak wrócić do poprzedniej wagi i kondycji?

2 lata temu wyszedlem z wojska, bylem chlopak ''igielka''. Teraz sporo przytylem. wczesniej wazylem 75-80 kg, teraz ponad 100. Pale papierosy, lecz juz rzucam. Nie pale tyle co kiedys, duzo mniej i planuje niedlugo przestac palic. Chcialbym wrocic do poprzedniej wagi i kondycji, tyle ze poza wojskiem nie widze dla siebie alternatywy na cwiczenia. w cywilu nie ma takich mozliwosci. jakas rada?

Proszę nie planować dwóch życiowych zmian jednocześnie, bo nic z tego nie wyjdzie. Proszę się zdecydować co jest teraz ważniejsze dla Pana: niepalenie czy schudnięcie.

Jest mnóstwo możliwości ćwiczeń w wyspecjalizowanych miejscach, można ćwiczyć w domu, można biegać - mozliwości są nieograniczone, po prostu trzeba mieć chęci i motywację.