Śledzenie profilu dziewczyny przez chłopaka

Moj chlopak co jakis czas odzwiedza na fb profil dziewczyny ktorej nie ma w znajomych i nie wiem czy ja zna. Jestem zazdrosna bo co innego zeby to byly przypadkowe dziewczyny, ale od pol roku wchodzi na jej profil co jakis czas(czasem raz na miesiac czasem 2 razy w tyg roznie ale zawsze na jej profil)Kiedys pytalam czemu to robi to cos wymyslil ze nie pamieta kto to.zapytalabym go wprost ale wtedy wyjdzie na jaw ze mam jego haslo... co robic?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Rozumiem, że pojawia się u Pani zazdrość, gdy Pani partner odwiedza profil dziewczyny na jednym z portali, a zapytany, dlaczego jest tak bardzo nią zainteresowany, nie potrafi tego wyjaśnić. Zazdrość to uczucie, które wiąże się z obawą o trwałość relacji, mimo braku realnego zagrożenia dla związku. Być może Pani chłopak wcale nie poszukuje nowych wrażeń, być może widzi Pani to, co chce widzieć. Jeżeli ta sytuacja jest dla Pani niepokojąca, proszę spokojnie porozmawiać z partnerem, powiedzieć mu o swoich lękach, wątpliwościach, o tym, jakie emocje budzą się u Pani, kiedy on systematycznie zagląda na profil nieznanej Pani dziewczyny. Warto, by przyjrzała się Pani swoim uczuciom, dlaczego pojawia się u Pani zazdrość. Czy chłopak rzeczywiście daje Pani powody do zazdrości? Czy kiedykolwiek Panią zawiódł, zdradził chociażby emocjonalnie? Czy przypadkiem nie ma Pani zaniżonej samooceny i obawia się, że chłopak mógłby znaleźć sobie kogoś innego, "lepszego" niż Pani? Być może Pani zazdrość wynika nie tyle z zachowania chłopaka, co bardziej jej źródła wynikają z niedostatków w samoocenie, braku wiary w siebie, kompleksów, lęków przed stratą partnera na rzecz innej rywalki? Zachęcam do spokojnej i rzeczowej rozmowy z chłopakiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry!

W sytuacjach, gdy dopada nas zazdrość w związku, warto zastanowić się, na ile nasze myśli i obawy są racjonalne. Ludzie, kobiety i mężczyźni, kontaktują się ze sobą z różnych powodów, nie tylko z romantyczno-erotycznego zainteresowania sobą. Dziewczyna, której profil odwiedza Pani partner może być jego dawną znajomą z czasów dzieciństwa, autorką bloga, czy komentatorką internetową, którą lubi lub po prostu prowadzi ciekawy profil na facebooku. Jest również możliwe, że jest po prostu atrakcyjną kobietą, która budzi ciekawość mężczyzn i czerpią oni przyjemność, mają dobrą zabawę z oglądania jej zdjęć. Nawet to nie musi jednak świadczyć o tym, że partner jest wobec Pani nieuczciwy, ma jakieś sekrety, dopuszcza się lub chciałby dopuścić się zdrady. Jedno jest za to pewne - to Pani ma wobec niego nieuczciwą tajemnicę, włamując się bez jego wiedzy na prywatne konto. Jeśli na podstawie całej historii Waszego związku i znajomości tego mężczyzny, może Pani zakładać, że jest on osobą mądrą, uczciwą, sprawiedliwą, lojalną i nie dał Pani nigdy powodów do podejrzeń, warto zarzucić nieuczciwe śledztwo i nieracjonalne podejrzenia. Jeśli jednak uważa Pani, że zdrada jest realna lub zachowanie chłopaka przekracza Pani wyobrażenia o tym, co w związku jest dopuszczalne, a co nie - może Pani rozważyć konfrontację go z tymi faktami.

Pozdrawiam!

Witam. A może warto przeprowadzić szczerą rozmowę? Rozumiem, że ma Pani obawy przed ujawnieniem chłopakowi, ze zna Pani jego hasło, ale czy takie sprawdzanie go jest w ogóle w porządku? Wygląda na to, że oboje przed sobą coś ukrywacie. Myślę, że powinniście porozmawiać o zaufaniu i uczciwości wobec siebie. Dobrego związku na kłamstwie zbudować się nie da. Życzę powodzenia.

W jakiś sposób oboje Państwo są wobec siebie nieszczerzy, robią coś, czego nie chcieliby by to drugie się dowiedziało. W związku partnerskim zaangażowanie i zaufanie są podstawą, podobnie jak jasna i szczera komunikacja. Może warto przyjrzeć się swojemu związkowi pod tym katem? Może potrzebują Państwo na nowo przewartościować swój związek i ustalić nowe zasady? Bez tego- tylko w domysłach, może się pojawić całe mnóstwo nieporozumień, konfliktów i trudności, która z czasem nie tylko będą narastać, ale tez mogą Państwa od siebie bardzo oddalić. Zachęcam do pracy nad związkiem i nad relacja.

Witam... smutny Pani list. Łatwo się domyślić, że Pani chłopca coś z dziewczyną, której profil odwiedza łączy. Co - nie wiadomo ? NIe ma też wygodnego sposobu żeby zapytać. Może najprościej zacząć rozmowę od tego co skłoniło Panią do zaglądania do skrzynki pocztowej chłopca, czy na jego konto fb - Pani braku poczucia bezpieczeństwa. Gdyby Pani czuła się bezpieczna nie przyszłoby Pani do głowy zaglądać tam, gdzie znalazła Pani przykre dla siebie wiadomości! Coś jednak sprawiło, że zdecydowała Pani zajrzeć. Co ? To coś trudno zauważalnego, nieuchwytnego, coś nad czym zapewne nie zatrzymała się Pani ani na chwilę,tylko zajrzała na konto chłopca. Może więc teraz warto zatrzymać się i zastanowić. Co sprwaiło, że zdecydowałam wykraść jego hasło ? Skąd ta ciekawość ? Co mnie zaniepokoiło? Dlaczego ? Po przemyśleniu tych tematów być może będzie łatwiej zacząć z Pani chłopcem rozmowę. Pozdrawiam.

Nie ma Pani żadnych informacji na temat tego co prowadzi Pani partnera na ten profil, jednak jak rozumiem spodziewa się Pani czegoś dla Pani przykrego. Może warto zastanowić się dlaczego tak jest, w sensie dlaczego spodziewa się Pani czegoś przykrego od swojego chłopaka. Jeśli znajdzie Pani na to odpowiedź, może nie będzie potrzeby rozmawiania bezpośrednio o profilu owej dziewczyny, a zamiast tego będzie Pani mogła szczerze opowiedzieć o swoich uczuciach. Pozdrawiam