Jak współżyć, żeby uniknąć ciąży?

Jak wspolzyc, zeby nie zajsc w ciaze? Tabletek niestety nie moge przyjmowac... mam nieregularny cykl, wiec kalendarzyk odpada. Prezerwatywa i stosunek przerywany? Strasznie panikuje, kiedy spoznia mi sie miesiaczka a chcialabym tego unikac,co zrobic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiedni środek antykoncepcji dla Pani.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani z jakiego powodu nie może Pani stosować tabletek antykoncepcyjnych. Domyślam się jednak, że nie może Pani stosować także plastrów czy też wkładki wewnątrzmacicznej (młody wiek). W takim przypadku pozostają właściwie tylko metody barierowe.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Nie ma stuprocentowych możliwości ochrony przed ciążą. Prezerwatywa jest skuteczniejsza od stosunku przerywanego. Polecam kontakt z lekarzem ginekologiem celem zaproponowania najskuteczniejszej dla Pani metody.

z poważaniem
Michał Kurek