Problemy ze stosunkami

Witam, jestem młodym facetem 23lata, mam dośc wstydliwy problem; od 3lat współżyje z jedną partnerką, ale niestety nie moge używać żadnego rodzaju prezerwatywy tych lateksowych i tych bez lateksu. Partnerka brała tabletki anty, ale musiała zaprzestac z powodów zdrowotnych.Stosunek przerywany juz nie wchodzi w gre. Wspomne tez ze z poprzednia partnerka nie miałem takich problemów Pozdrawiam

Dzień dobry!

Z pewnością jest możliwe znalezienie dla Państwa dobrego rozwiązania, sytuacja wymaga tylko dokładnej analizy. Z jakich powodów nie może Pan używać prezerwatyw? Reaguje Pan uczuleniem (istnieją prezerwatywy hipoalergiczne), po założeniu prezerwatywy traci wzwód czy inne przyczyny? Czy konsultował Pan tą sprawę z lekarzem urologiem? Również partnerka powinna skonsultować temat odpowiedniej metody antykoncepcji dla siebie ze swoim ginekologiem. Możecie na takie spotkanie wybrać się razem. Z jakich powodów zdrowotnych partnerka nie może kontynuować przyjmowania tabletek? Być może rozwiązaniem okażą się inne tabletki o innym składzie lub mniejszej dawce hormonów (kobiety różnie reagują na różne pigułki, niekiedy koniecznych jest kilka prób do znalezienia tych właściwych), plastry lub zastrzyki hormonalne. Istnieją również kapturki dopochwowe, spirale wewnątrzmaciczne, żele i globulki plemnikobójcze, żeńskie prezerwatywy, a także tzw. metody naturalne, np. objawowo-termiczna, którą (dla większej skuteczności) należy dodatkowo łączyć z którąś z powyższych metod niehormonalnych. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji, pozostaje ryzyko nieplanowanej ciąży. Co ma Pan na myśli, pisząc, że z poprzednią partnerką nie miał takich problemów? Czy wtedy inaczej reagował Pan na prezerwatywy?

Pozdrawiam!