Jak przekonać partnera do antykoncepcji?

Mam pytanie, nie wiem, jak przekonać partnera do antykoncepcji. On uznaje tylko stosunek przerywany, który w zasadzie nie jest żadną metodą. Rozmawialiśmy już o wkładkach, ale ponieważ nie rodziłam, to chyba ich się nie zastosuję (mam 21 lat), prezerwatyw chyba obydwoje nie lubimy, ale jeśli już, to on i tak powiedział, że będzie wcześniej wyjmował, tabletek i plastrów nie chcę za żadne skarby, bo powiedział, że boi się o moje zdrowie i jak tak, to w ogóle przestaniemy. Więc ja już nie wiem, co mogłabym wymyślić. Może boi się tego, że ja tak nie za bardzo w przyszłości chciałabym mieć dzieci, ale niby mu to nie przeszkadza. Mi niestety braknie argumentów, żeby go przekonać, a poza tym sama nie wiem, co się w takim wieku stosuje. Zaznaczę, że lekarz raz przepisał mi tabletki, ale trwało to 2 sekundy, nawet nie zapytał, czy na coś choruję ani nie zrobił badań i jakoś też się do tego nie przekonałam, a dodam, że mam mięśniaka i nadżerkę i nie wiem, czy to nie koliguje ze sobą.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z metod skutecznych, które godne są polecenia, wymienić można prezerwatywy, antykoncepcję hormonalną i wkładkę wewnątrzmaciczna. Ponieważ nie rodziła Pani, wkładka raczej odpada. Prezerwatywy oboje Państwo nie lubicie. Pozostaje antykoncepcja hormonalna... Może mieć ona sporo działań niepożądanych, jednak wiele kobiet dobrze ją toleruje i bardzo sobie chwali pewność, którą antykoncepcja zapewnia (pewność bliska 99%).

Pani partner nie chce, aby się Pani "truła"... A może po prostu on chce mieć wyłączność na kontrolowanie Pani płodności (kiedy zadecyduje, że jego zdaniem czas na dziecko, po prostu "nie wyjmie"...)? Jest Pani młodą kobietą i z tego, co Pani pisze, rozumiem, że nie są Państwo małżeństwem (w razie czego może Pani zostać sama z "kłopotem")? Jeśli nie chce Pani stosować prezerwatywy, ale nie chce Pani także teraz zajść w ciążę, to warto rozważyć stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Nie musi się przecież Pani nikomu tłumaczyć... To jest Pani życie i Pani organizm, powinna mieć Pani swoje zdanie... W razie ciąży to głównie Pani poniesie konsekwencje (kłopoty na studiach, w pracy, trudy ciąży, ewentualnie samotne macierzyństwo - różnie to bywa...).
Proszę wybrać się do jakiegoś dobrego lekarza, poleconego przez koleżanki, i porozmawiać z nim na temat Pani wątpliwości.

Pozdrawiam!