Jak wyeliminować problem zaburzeń erekcji przy lekach na nadciśnienie?

Witam mam na imię Przemek mam 24 lata. Od dwóch lat biorę leki na nadcisnienie . Od czasu kiedy zacząłem je brać tak zaczeły się moje problemy z potencja. Dodatkowo zaczęły mi wypadać włosy . Moja Pani kardiolog zmieniala mi leki kilkakrotnie . Najpierw bisocard potem metocard jeszcze później con Cor a na końcu propranonol. Niestety na każdym z tych lekow brak ochoty na seks i problemy z utrzymaniem erekcji . Czy jest jakaś szansa aby wyeliminować ten problem przy tych lekach na nadcisnienie ?

Nadciśnienie jest jedną z przyczyn zaburzeń erekcji.
Leki mają różny wpływ na seksualność. Proponuję zapytać Panią Dr o możliwość zastosowania beta-blokera "lubianego" przez lekarzy seksuologów, jest to nebiwolol. To nazwa międzynarodowa, w aptekach występuje pod różnymi nazwami handlowymi.
Propranolol to dobry preparat dla młodych z nadciśnieniem, bo ma dodatkowo korzystny wpływ na "nadmierną emocjonalność", nebiwolol działa selektywnie na układ krążenia, mniej "uspokajajaco emocjonalnie". Dla seksu bezpieczniejszy jest jednak nebiwolol, jest bardziej korzystny, bo rozszerza drobne naczynia.
Proponuję szczerze porozmawiać o problemach intymnych z Dr kardiolog.
Lekarzem seksuologiem w Katowicach jest lekarz seksuolog-psychiatra w Poradni Julia oraz dr seksuolog i ginekolog Dr A.Sipiński.
Na temat włosów nie wypowiadam się, ale jeśli dermatolog będzie proponował preparat zawierający finasteryd lub inny podobny związek wpływający na metabolizm testosteronu, to proszę się dobrze zastanowić, zanim się Pan na taką kurację zdecyduje.
Pozdrawiam. I bardzo przestrzegam przed lekkomyślnym próbowaniem preparatów reklamowanych w TV i Sieci.
JW, blog seksuologia.com, Poznań.