Jak wygląda badanie nadnerczy scyntygrafem?

Witam serdecznie. Mąż 36 lat w 2015 miał wycinanego guza wraz z nadnerczem lewym. Dzisiaj dowiedxielismy sie ze jest w nadnerczu prawym guz 17 mm. Zostało wydane skierowanie do szpitala na badanie scyntygrafii. Jestem obecnie w 30 tygodniu ciaży. Mąż termin badania ma na 6 marca natomiadt mój termin porodu to koniec marca poczatek kwietnia. Jak wygłada takie badanie scyntygrafii nadnerczy i kontakt badanego z cieżarna i małymi dziećmi po badaniu. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje zapoznać z poniższym artykułem:
https://portal.abczdrowie.pl/scyntygrafia

w zaleceniach ogólnych pacjent powinien być poinformowany iż przez 24 godziny od badania należy unikać bezpośredniego kontaktu z kobietami w ciąży, małymi dziećmi. jeżeli ma być inne postępowania sądzę że lekarz poinformuje Pani męża proponuje także aby mąż powiedział lekarzowi kwalifikującemu do badania o całej sytuacji rodzinnej.