Jak wygląda diagnostyka nowotworów?

Witam chciałbym zaczac badac sie pod wzgledem nowotworów. Najbardzoej interesuje mnie badanie głowy i szyi.Pare lat wczesniej miałem chorobe spowodowana ugryzieniem przez kleszcza .Na szczescie udalo mi sie ja wyleczyc.po 2 latach zaczela mnie bardzo bolec glowa pewnego razu lezałem 3 dni w lóżku gdyz nie mogłem nic robić.Byłem w szpitalu i po jakimś czasie mi przeszło ,badania nic nie wykazały .Teraz od dłuższego czasu coraz czesciej boli mnie głowa wiec chciałbym sie pod tym katem przebadać.Ponadto mam od około 3 lat uczucie zalegania jakieś wudzieliny w żoładku .Byłem z tym u lekarza i na badaniach ....z wymazu jamy ustnej nic nie wyszło .Pare razy przepisane miałem leki czy to maść ale nic nie pomogły.Teraz zaczynam mieć problem z przełykaniem śliny.Czasami gdy przełykam zaczynam kasłać ,czuje ze teraz jes gorzej niz wczesniej.Chcialbym dostać porady co z tym zrobić .A odnośnie badań mam pytanie co zrobić na początku ,gdzie sie udać,gdzie sie zapisać,czy mkge sam to zrobić czy musze dostać skierowanie. Oczywiście jaki byłby tego koszt ,wiem ze napewno takie badanie nie jest tanie .Mam 18 lat .

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli chodzi o bóle głowy to wskazana jest wizyta u neurologa który po badaniu zadecyduje o konieczności dalszych badań m.in rezonansu magnetycznego głowy (na badanie potrzebne jest skierowanie, koszt kilkaset złotych)