Możliwość prywatnego wykonania TK głowy bez skierowania

Chcąc zrobić prywatnie tomografie komputerową głowy muszę mieć skierowanie czy bez niego też można wykonać takie badanie i jaki byłby koszt w przybliżeniu?

Magdalena Mroczek

Trzeba mieć skierowanie od lekarza, nawet przy badaniu wykonywanym prywatnie. Ceny wahają się w zależności od tego takiej części ciała wykonywana jest tomografia, od tego czy użyty jest kontrast, jaka technika jest zastosowana etc. i wynoszą od około 150 do 700 zł.