Czy problemy z oddechem podczas spirometrii świadczą o poważnych chorobach płuc?

Witam. O od kilku miesiecy męczy mnie kaszel. Dostalam skierowanie na spirometrie. Jednak nie udalo sie prawidlowo wykonac tego badania bo brakowalo mi oddechu. Bez prawidlowo wykonanej spirometrii lekarz nie wie co mi jest. Twierdzi ze jak nie jestem w stanie tak dlugo dmuchac to mam powazna chorobe płuc. Dostalam skierowanie na badania jakis chorob pluc ale sa one wykonywane tylko prywatnie. Czy to mozliwe ze jak nie bylam w stanie tak dlugo dmuchac to z moimi plucami jest cos nie tak ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę wykonać badania zlecone przez lekarza pulmonologa. Niestety, nie napisała Pani jakiego typu są to badania wiec trudno określić czy nie są refundowane. Przy braku możliwości wykonania spirometrii można podejrzewać chorobę płuc.