Wykrycie zmian restrykcyjnych w tomografii płuc
ELITAK /wyniki spiralnej tomografii komputerowej pluc bez podania srodka cieniujacego oraz spirometrii w ramach progr,wczesnego wykrywania raka pluc,,,,,WYNIK BADANIA SPIROMETRYCZNEGO NIEPRAWIKLOWY WYKRYTO ZMIANY RESTRYKCYJNE.,,,OBTURACJA LAGODNA WIEKSZA NIZ 70 %,,,NIE WYKAZANO OBECNOSCI ZMIAN OGNISKOWYCH W PLUCACH WYMAGAJACYCH MONITOROWANIA,,,,,ZALEC,KONTROLA PULMONOLOG,,,,PODEJRZENIE RESTRYKCJI,,,Prosze o kilka uwag,wiem z rtg rok temu,ze juz bylo podejrzenie guza,ale t.k.wykucz.

KOBIETA, 68 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Schorzenia restrykcyjne to takie, które powodują zmniejszenie czynnościowej pojemności płuc. Mogą one wynikać z takich zaburzeń jak choroby śródmiąższowe płuc, pylica, krzemica, sarkoidoza, zapalenia naczyń, zwłóknienia, gruźlica oraz wiele innych. Wynik powinien ocenić specjalista pulmonolog.