Wykrycie zmian restrykcyjnych w tomografii płuc

ELITAK /wyniki spiralnej tomografii komputerowej pluc bez podania srodka cieniujacego oraz spirometrii w ramach progr,wczesnego wykrywania raka pluc,,,,,WYNIK BADANIA SPIROMETRYCZNEGO NIEPRAWIKLOWY WYKRYTO ZMIANY RESTRYKCYJNE.,,,OBTURACJA LAGODNA WIEKSZA NIZ 70 %,,,NIE WYKAZANO OBECNOSCI ZMIAN OGNISKOWYCH W PLUCACH WYMAGAJACYCH MONITOROWANIA,,,,,ZALEC,KONTROLA PULMONOLOG,,,,PODEJRZENIE RESTRYKCJI,,,Prosze o kilka uwag,wiem z rtg rok temu,ze juz bylo podejrzenie guza,ale t.k.wykucz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Schorzenia restrykcyjne to takie, które powodują zmniejszenie czynnościowej pojemności płuc. Mogą one wynikać z takich zaburzeń jak choroby śródmiąższowe płuc, pylica, krzemica, sarkoidoza, zapalenia naczyń, zwłóknienia, gruźlica oraz wiele innych. Wynik powinien ocenić specjalista pulmonolog.