Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wygląda diagnoza, leczenie i objawy boreliozy u dzieci?

Czy możliwe jest zarażenie dziecka boreliozą, wówczas gdy była przeleczona u matki przed ciążą 7-dniową kuracją antybiotykową, a ciąża nastąpiła po 6 m-cach od wystąpienia rumienia. Dodam, że dziecko karmione było piersią 1 rok i 8 m-cy. Jak wygląda diagnoza, leczenie i jakie są objawy u takich dzieci. Nadmienię również, że borelioza odezwała się u matki jako neuroborelioza i borelioza stawowa.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Jeśli borelioza była prawidłowo leczona u matki przed zajściem w ciążę, a u dziecka nie wystepują objawy nie ma powodów do zmartwienia. Diagnoza u dziecka przebiega tak samo jak u dorosłych- podstawą są objawy a następnie badanie przeciwciał. Karmienie piersią nie ma wpływu na przeniesienie zakażenia.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy