Jak wygląda leczenie niepękających pęcherzyków?

Podczas usg dopochwowego okazało się, że mam powiększony lewy jajnik, z wewnętrzną echostrukturą o mieszanej echogeniczności o wym. 18,8x14,4mm. Lekarz powiedział mi, że może być to wchłonięta torbiel, bądź też niepęknięty pęcherzyk. Kolejną wizytę mam za 2 tygodnie. Jak wygląda leczenie niepękających pęcherzyków? Dodam, że zrobiłam test Roma i wynik wyszedł prawidłowy.

Albo wystarczająca jest tylko obserwacja albo włączenie odpowiedniego leczenia hormonalnego przy przedłużającym się takim stanie. O postępowaniu bezpośrednio decyduje ginekolog prowadzący.