Jak wygląda poród przy cukrzycy ciążowej?

Mam cukrzyce ciążową jestem na diecie i przyjmuje insuline 4J rano i w nocy. Cukier mam w normie nie przekracza.Na wizycie Pani ginekolog poinformowała mnie że będę rodzic w Bydgoszczy.Pytanie jest czy będę musiała jechac na oddzial 2 tygodnie przed terminem porodu ? I czy i dukcja porodu będzie w moim przypadku robiona ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli chodzi o poród, to cukrzyca ciążowa nie stanowi przeciwwskazania do rodzenia siłami natury. Oczywiście wszystko będzie zależało od Pani stanu i stanu dziecka. Dlatego nie można w tej chwili jednoznacznie określić w jaki sposób będzie Pani rodziła i czy poród będzie indukowany.