Jak wyleczyć grzybicę jamy ustnej?

Witam. Jestem mężczyzną w wieku 22 lat. Jest koniec grudnia, a początki moich problemów sięgają czerwca. Otóż mam problem z grzybicą jamy ustnej. Byłem już u dwóch lekarzy rodzinnych i dwóch specjalistów, którzy zdiagnozowali jakąś grzybicę, kandydoza czy coś. Jeśli chodzi o objawy to pojawia mi się biały nalot na wewnętrznej stronie policzków w okolicy górnych siódemek. Trwa to tak długo, że pojawiła się nadżerka i jest ona już dość głęboka. W okolicy tej nadżerki po kilku godzinach pojawia mi się nalot, który staram się usuwać szczoteczką do zębów, w miarę delikatnie. Pojawiało mi się krwawienie z tych miejsc, raz mały bąbelek z krwią. Teraz jest już lepiej, ale nadal nie mogę się z tym uporać. W okolicach nadżerki po prawej i lewej stronie pojawiły się białe punkciki, czyżby grzyb wżarł mi się głębiej? Widać, że śluzówka jest naruszona, przez co mam też sucho w jamie ustnej. Bywało raz lepiej raz gorzej, ale trwa to już zbyt długo. Organizm sam powinien sobie z tym poradzić zwłaszcza, że jestem młody. Nie noszę żadnych protez, nie palę, odżywiam się w miarę zdrowo, jem owoce. Lekarze przypisali mi olejek z wiesiołka w kapsułkach, witaminę B (cały komplet), dostawałem ogólny lek przeciw grzybiczy oraz robiony według przepisu zestaw z różnymi substancjami. Biorę również komplet witamin. Robiłem sobie badanie na cukier, jest w normie ok. 70. Nic mi nie pomaga, proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pół roku to bardzo długi okres czasu, prawdopodobnie zalecane leczenie było prawidłowe, jednak zastanawiające jest dlaczego zmiany nawracają.
Wykluczył Pan już jedną istotną chorobę, czyli cukrzycę. Jednak podobne zmiany o nawrotowym charakterze mogą pojawiać się w przebiegu chorób, w których dochodzi do spadku odporności. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki.

Powinien Pan wykonać przynajmniej morfologię krwi obwodowej z rozmazem ręcznym, w celu wykluczenia zaburzeń białych krwinek, które odpowiadają za obronę organizmu.
Czasami przewlekłe kandydoza błon śluzowych występuje w niedoczynności przytarczyc oraz w chorobie Adissona - są to zaburzenia endokrynologiczne, występujące raczej rzadko.
Niestety choroba ta prawdopodobnie będzie wymagała u Pana długiego leczenia.

Pozdrawiam