Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć grzybicę penisa u 22-latka?

Witam, Od kilku miesięcy zmagałem się (prawdopodobnie) z grzybicą penisa, mówiąc prawdopodobnie mam oczywiście na myśli że być może nie mam jeszcze jakąś chorobę poza nią. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi tabletki na grzybicę i po leczeniu pozostał jedynie problem suchości żołędzia, przez co miesiąc później (codziennie natłuszczając żołędzia wazeliną) pojawiłem się na wizycie u dermatologa. Ten stwierdził, że grzybicę należy doleczyć, aby nie nawróciła, po czy przepisał na cały miesiąc te same tabletki co lekarz pierwszego kontaktu, oraz kazał raz dziennie smarować żołędzia maścią pimafucort i w razie potrzeby natłuszczać. Jednak po tygodniu leczenia, nagle na żołędziu pojawiły się czerwone place, które są bardzo czułe na dotyk i wydziela się z nich bezwonny przezroczysty płyn. Pimafucort odstawiłem już od 4 dni, jednak zmiany te jeszcze delikatnie się pogarszały przez 2 dni i aktualnie około 80-90% żołędzia jest czerwone, nie zauważyłem też jakiejkolwiek poprawy. Czy obecny stan jest spowodowany maścią Pimafucort, czy może poza grzybicą mogę mieć inną chorobę, która mogła taki stan wywołać (miałem okazję jakąś załapać). Jak na razie jedynymi badaniami był posiew moczu u lekarza pierwszego kontaktu i nic w nim nie stwierdzono.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, prawdopodobnie stan zapalny występujący obecnie jest po maści pimafucort. Tak się dzieje, jeżeli maść jest stosowana długo i w dużej ilości. W wyniku pierwotnego zapalenia może dochodzić do nadkażenia bakteriami lub grzybami. Nie widze zmian skórnych , tak więc trudno ocenić co Panu dolega. Proponuje wstawić/przesłać zdjęcie zmian zapalnych. Pozdrawiam, KG, www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy