Jak wyleczyć grzybicę penisa u 22-latka?

Witam, Od kilku miesięcy zmagałem się (prawdopodobnie) z grzybicą penisa, mówiąc prawdopodobnie mam oczywiście na myśli że być może nie mam jeszcze jakąś chorobę poza nią. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi tabletki na grzybicę i po leczeniu pozostał jedynie problem suchości żołędzia, przez co miesiąc później (codziennie natłuszczając żołędzia wazeliną) pojawiłem się na wizycie u dermatologa. Ten stwierdził, że grzybicę należy doleczyć, aby nie nawróciła, po czy przepisał na cały miesiąc te same tabletki co lekarz pierwszego kontaktu, oraz kazał raz dziennie smarować żołędzia maścią pimafucort i w razie potrzeby natłuszczać. Jednak po tygodniu leczenia, nagle na żołędziu pojawiły się czerwone place, które są bardzo czułe na dotyk i wydziela się z nich bezwonny przezroczysty płyn. Pimafucort odstawiłem już od 4 dni, jednak zmiany te jeszcze delikatnie się pogarszały przez 2 dni i aktualnie około 80-90% żołędzia jest czerwone, nie zauważyłem też jakiejkolwiek poprawy. Czy obecny stan jest spowodowany maścią Pimafucort, czy może poza grzybicą mogę mieć inną chorobę, która mogła taki stan wywołać (miałem okazję jakąś załapać). Jak na razie jedynymi badaniami był posiew moczu u lekarza pierwszego kontaktu i nic w nim nie stwierdzono.

Witam, prawdopodobnie stan zapalny występujący obecnie jest po maści pimafucort. Tak się dzieje, jeżeli maść jest stosowana długo i w dużej ilości. W wyniku pierwotnego zapalenia może dochodzić do nadkażenia bakteriami lub grzybami. Nie widze zmian skórnych , tak więc trudno ocenić co Panu dolega. Proponuje wstawić/przesłać zdjęcie zmian zapalnych. Pozdrawiam, KG, www.prepmed.pl