Jak wyleczyć ten spuchnięty palec?

Witam od pewnego czasu mam napuchniety kawalek palca u nogi jest czerwony i taki twardy mam problem z kupnem butow bo tp boli a ze wzgledu na wirusa nie moglam sie udac do lekarza jak mozna to wyleczyc Domowym sposobem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból i opuchlizna palca u nogi mogą mieć wiele przyczyn. Po pierwsze trzeba określić, czy nie doszło do jakiegoś urazu mechanicznego (stłuczenia lub otarcia). Takie stany występują też między innymi podczas: dny moczanowej, zapalenia palców czy zjawiska wrastającego paznokcia.

Żeby doradzić Pani jakieś sposoby radzenia sobie z tym problemem, należałoby najpierw znaleźć ich przyczynę. Takimi stanami mógłby się zająć lekarz ortopeda, który za pomocą odpowiednich badań mógłby postawić jednoznaczną diagnozę. Dlatego, jeżeli będzie Pani w stanie, to zalecamy szybki kontakt i wizytę.

Istnieją pewne domowe rozwiązania, które mogą przynieść ulgę w bólu. Jeżeli dolegliwość jest spowodowana urazem, poleca się na przykład: stosowanie zimnych okładów na miejsce bólu, okład z zielonej kapusty lub czosnku, a także moczenie palca w roztworze sody. Proszę pamiętać, że takie zabiegi nie zawsze pomogą i nie zawsze są wskazane, dlatego przed ich stosowaniem zalecamy wizytę u specjalisty.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje Pani problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchlizna-i-bole-palca-u-nogi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.