Jak wyleczyć trądzik zaskórnikowy?

Witam, Mam problem z trądzikiem zaskórnikowym. Oprócz czarnych zaskórników otwartych, w miejscach gdzie skóra jest grubsza (głównie kąty żuchwy) istnieje dużo podskórnych krost, czasem łączących się w duże podskórne, niewyciskalne, guzki. Nie pojawiają się u mnie ropne pryszcze. Lekarz dermatolog zalecił jedynie regularne chodzenie do gabinetów kosmetycznych i złuszczanie kwasami, które w zasadzie nie pomagają. Zastanawiam się co mógłbym zrobić więcej, może ma to podłoże w innych nierozpoznanych schorzeniach? Jakie badania w takim razie wykonać? Czy może powinienem udać się do lekarza medycyny estetycznej i umówić jakich drogi zabieg, np. laser (zamiast wiecznie nic nie dającej dermabrazji czy peelingów)? Z problemem zmagam się już wiele lat, Kiedyś pomagał aktualnie niedostępny Atrederm. W chwili obecnej staram się używać Epiduo Forte, który tylko nasila problem, bo zamiast jednej grudki, w posmarowanym miejscu pojawia się ich 10, po następnym posmarowaniu jest jeszcze więcej, wszystkie głęboko pod skóra i nie dające się usunąć mechanicznie. Nie wspominając o wielkim podrażnieniu z wysiękiem treści surowiczej jak przy poparzeniu. Proszę o pomoc

Uważam, że konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej będzie w Pana przypadku najlepszym rozwiązaniem. Dziedzina jest w fazie dynamicznego rozwoju, być może któreś z proponowanych rozwiązań okaże się złotym środkiem w Pana przypadku. Warto także skonsultować się z endokrynologiem w celu wykluczenia hormonalnego podłoża zmian skórnych.