Jak wyleczyć uporczywy katar?

Witam, z góry przepraszam za długą wiadomość ale chcę jak najdokładniej opisać swój problem i objawy.. Od dawna, już jak byłem mały często łapałem delikatne przeźiębienia, kilka dni leczenia (z reguły bez antybiotyku) i wszystko przechodziło prócz kataru, który ZAWSZE zostawał ze mną co najmniej 2 tygodnie. Przywykłem więc do częstego korzystania z kropli na katar (Z reguły zwykły xylometazolin), z pewnością ich nadużywałem ale tak po prostu już przywykłem... Teraz mam 27 lat, choruje dużo rzadziej ale katar jest ze mną nadal, wiem że to głupota i nie rozsądne podejście ale z aerozolów na katar korzystam non stop, staram się aplikować nawet nie wielkie ilości (tłumacząc sobie że to może nie zaszkodzi), ale coś mi się już wbiło w głowę na tyle że nie potrafie funkcjonować gdy mam zatkaną jedną dziurkę od nosa, nie mogę zasnąć, w zasadzie nie wychodzę z domu bez buteleczki z xylometazolinem. Ciężko się przyznać ale powoli przeradza się to w uzależnienie... Mimo wszystko chciałem w końcu dojść do tego czym spowodowany jest katar, niestety aktualnie nie mam jak iść do lekarza, więc postanowiłem poszukać porad na forach. Jeśli chodzi o sam katar - przychodzi o różnych porach dnia, w pewnym momencie zatyka mi całkowicie jedną dziurę, ale nie jak to przy zwykłym katarze, że mogę się wysmarkać i jest lepiej. W momencie gdy zatyka mi nos nie mogę ani wciągnąć ani dmuchnąć przez zatkaną dziurkę. Całkowita blokada. Zauważyłem że czasem pomagał mi mały wysiłek fizyczny np. 20 szybkich pompek na podłodze i nagle katar ustawał. Badania pod kontem alergii robiłem tylko za "dzieciaka" i wtedy nie miałem alergii na nic. Pora roku też nie ma wpływu na mój nieszczęsny katar. Zauwazyłem też że często po powrocie do domu z pracy, wchodzę do pomiesczenia, siadam na łóżku i zaczyna zatykać mi nos, ale czasem po prostu podczas pracy w moim biurze jest to samo. Nie ma jednoznacznych zależności ale jest to na prawdę baardzo uciążliwe.. Często mam bóle głowy w okoli zatok, taki ucisk w okolicach nosa, wydaje mi się że to może już przez nadużywaniu kropli na katar, ale nie jestem póki co w stanie odstawić, bo po prostu wariuje jak mam zatkany nos w takim stopniu że nic nie mogę z tym zrobić. Może pomogło by jakieś płukanie zatok czy coś ? Nigdy tego nie robiłem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale w ciągu swojego życia miałem też z 5-6 razy zapalenia ucha. Ostatnio w TV widziałem reklame "super" środka na katar alergiczny (pomyślałem że może jednak alergia to spróbuje) o nazwie "Momester", tylko że w moim przypadku też środek nawet doraźnie mi nie pomaga, już lepiej działała zwykła sól morska.. Z góry dziękuje za wszystkie rady. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak wyleczyć uporczywą zgagę?

Witam. Mam 21 lat. Od dłuższego czasu towarzyszy mi zgaga ( znika tylko gdy zasypiam), nieprzyjemny "ból" brzucha ( jakbym był wiecznie głodny) oraz odruch wymiotny (zwłaszcza podczas posiłków, więc często po prostu się zmuszam do jedzenia aby tylko mieć coś na żołądku, najgorzej jest rano). Dodam że od kilku lat palę elektroniczne papierosy. Miałem skierowanie cito na gastroskopie pod podejrzeniami wrzodów, jednak nic nie wykazało. Bardzo bym prosił o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak wyleczyć uporczywą biegunkę?

Od 2 dni strasznie boli mnie brzuch, dostaję skurczy a towarzyszy temu uporczywa biegunka, która pomimo tego, że staram się ją zapobiegać, poprzez stosowanie leków nie ustaje. Czuję się również osłabiona i mam powiększone migdały. Co robić i jak to zapobiegać oraz czy to może jakiś wirus?
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować ostrą biegunkę o przyczynie wirusowej lub bakteryjnej. Konieczne jest opisanie charakteru biegunki, dolegliwości ogólnych, tj. gorączka, stopień odwodnienia a także wykonanie badania fizykalnego przez lekarza, aby określić dokładnie przyczynę.

Leczenie objawowe czasami może okazać się nie wystarczające szczególnie w biegunce pochodzenia bakteryjnego.
Nie należy stosować leków o charakterze zapierającym, gdyż opóźnia to wydalanie patogenów.
Warto stosować substancje o działaniu adsorbującym, takie jak węgiel aktywowany (w dawkach wskazanych w instrukcji).
Należy dbać o uzupełnianie strat wody w miarę możliwości. Jest to bardzo ważne, gdyż może dojść do odwodnienia.

W przypadku braku poprawy po 4 dniach od momentu wystąpienia biegunki należy skonsultować problem z lekarzem rodzinnym. Wówczas należy zastanowić się nad wprowadzeniem leczenia przyczynowego.

Redakcja abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty