Jak wyleczyć wyciek z piersi?

4 miesiące temu wykryto mi guzek o zmianach łagodnych w lewej piersi, gdzie jest wyciek. Zrobiłam badania, posiew - wyszło mi mscns+++ szczep wrażliwy na antybiotyki. Jak to wyleczyć? Wyhodowano również gronkowca.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Leczenie powinien zaproponować lekarz, który panią prowadzi - miał możliwość zebrania z panią dokładnego wywiadu chorobowego i badania.
Przyczyny wycieku z piersi są różne a sprawa z gronkowcem może być najprawdopodobniej wtórna - tzn.  że doszło do nadkażenia wycieku wydobywającego się z piersi. Oznacza to, że zastosowanie antybiotyków może wyleczyć infekcję, ale problem wycieku z piersi może nadal pozostać. Aby poznać przyczynę wycieku trzeba zrobić badania hormonalne (przede wszystkim poziom prolaktyny) oraz badania takie jak USG piersi/mammografia ewentualnie galaktografia.

Pozdrawiam serdecznie