Jak zabezpieczyć się przed ciążą podczas inicjacji seksualnej?

Witam. Chcę rozpocząć z chłopakiem współżycie i mam kilka pytań. Straciłam już błonę podczas używania tamponów lub podczas pettingu. Czy pierwszy raz mimo tego może boleć? (chłopak ma dużego członka i trochę się boję). Jak możemy się zabezpieczyć oprócz prezerwatywy? Dodam, ze mam bardzo nieregularne cykle, wahają się od 24 do 32 dni. Kolejne pytanie, czytałam ze lubrykant przy prezerwatywie jest niezbędny. Czy to prawda? Proszę o pomoc i poradę.

Aleksander Ropielewski

Na początek sugeruję ograniczyć się jedynie do prezerwatywy i dopilnować aby była prawidłowo założona. Lubrykant nie jest niezbędny jednak wymagana jest odpowiednio długa gra wstępna. W przypadku pierwszego zbliżenia może on jednak zmniejszyć dolegliwości bólowe. Pierwszy raz może być nieco bolesny jednak przy odpowiednim pobudzeniu seksualnym i wyrozumiałości ze strony partnera będzie to wspaniałe przeżycie.