Jak zahamować rozwój POChP?

Mam 37 lat jestem, właśnie dowiedziałam się, że mam POCHP (nigdy nie paliłam, ani nie pracowałam w warunkach szkodliwych). Mam łagodną obturację płuc. Biorę leki na rozszerzenie oskrzeli 3 razy dziennie. Jak pomóc sobie by to dalej się nie rozwinęło, jak to postępuje, gdy będę się leczyć. Zaszczepiłam się na grypę i pneumokoki. Suplementuję vit d2 k2 ( podobno pomaga w POCHP). Jak mam to leczyć, może są jakieś badania kliniczne nad tą chorobą. Bardzo mało jest informacji, ciągle czytam że chorob

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest diagnostyka i wyjaśnienie przyczyny pochp i Ew diagnostyka astmy. Proszę zgłosić się do lekarza chorób płuc