Jak zapobiec nawrotowi infekcji okolic intymnych?

Na początku gdy bardzo mnie piekło, swędziało i miałam skąpą grudkowatą białą wydzielinę zastosowałam na noc albothyl i rano clotrimazolum krem po posmarowaniu strasznie szczypało i napuchły mi wargi po posmarowaniu drugi, trzeci raz już mnie nic nie piecze i opuchlizna zeszła, dokończę albothyl Co mogę zrobić żeby zapobiec kolejnej takiej infekcji, czy powinnam zrobić jakieś badania ? i czy to że miałam opryszczkę na ustach tydzień temu mogło mieć związek z tą infekcją intymną?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Profilaktycznie może Pani zastosować jeden z probiotyków. Ważne jest też właściwe dbanie o higienę intymną.