Jak zapobiec problemom z zębami u dziecka?

Witam, moja półtora roczna córeczka ma problem z ząbkami. Jedna dwójka górna jest w opłakanym stanie. Jedynki już tracą wierzchnią warstwę... Zaznaczę że córka nie je słodyczy, pije tylko wodę i mleko z piersi. Niestety problemem jest karmienie nocne, córka praktycznie nie odrywa się od mojej piersi. Boję się że straci swoje pierwsze ząbki bardzo szybko. Jak mogę zapobiec dalszych problemów z zębami? Oczywiście wizyta u dentysty już umówiona, ale proszę o pomoc z Państwa strony!

Witam,

Stan, który Pani opisała wskazuje na próchnicę butelkową. Jest to próchnica wywołana ciągłym dostarczaniem mleka. Niestety jednym z głównych składników mleka ludzkiego jest cukier- laktoza- która stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii wywołujących próchnicę. Po każdym karmieniu piersią należy wyczyścić dziecku ząbki, inaczej karmienie może doprowadzić nawet do utraty wszystkich zębów mlecznych. Proszę pilnie umówić się na wizytę do lekarza-dentysty, najlepiej specjalisty w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski