Jak zatrzymać proces wypadania włosów przy chorobie Leśniowskiego-Crohna?

Witam, w ostatnich tygodniach zwrócił moją uwagę nadmiar wypadających włosów, mam zdiagnozowaną chorobę Leśniowskiego-Crohna, z tego co wiem to właśnie może być powodem wypadających włosów. Jak zatrzymać proces wypadających włosów? Przyjmuję dwa razy dziennie po dwie tabletki leku Asamax 500. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Sama choroba Leśniowskiego-Crohna nie powoduje wypadania włosów. Natomiast leki stosowane w tej chorobie mogą dawać takie objawy uboczne. Do rzadkich objawów ubocznych stosowania mesalazyny ( Asamax) należy łysienie i to prawdopodobnie jest przyczyna Pana kłopotów.