Spadek wagi przy chorobie Leśniowskiego-Crohna

Witam, mam 22 lata, 169 cm wzrostu i 58 kg. Cierpię na chorobę Leśniowskiego- Crohna. Jeszcze do niedawna ważyłam 53 kg. Niestety we wrześniu ubiegłego roku doszło do zaostrzenia choroby i musiałam przejść na kuracje sterydową. W czasie zaostrzenia moja waga spadła do 48 kg. Niestety skutki uboczne sterydów: zatrzymanie wody oraz zwiększony apetyt sprawiły że w 4 miesiące przytyłam 10 kg. Jak je zrzucić? Chcę się pozbyć zbyt dużego brzuszka i boczków. Co wziąć pod uwagę przy tej chorobie?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani, w diecie należy unikać przede wszystkim przetworzonego jedzenia. Warto pamiętać, ze w zaostrzeniach może pomóc leczenie żywieniowe, warto porozmawiać o tym z lekarzem. W zrzuceniu wagi może pomóc stopniowe wprowadzenie wysiłku fizycznego.