Jak zdiagnozować astmę u 21-miesięcznego dziecka?

Witam,mam pytanie.U mojej córki (wiek: 21 miesięcy) jest podejrzenie o astmę oskrzelową.Córka przeszla 3 zap. oskrzeli w tym roku: w maju,wrześniu i październiku!Kazdorazowo leczona była roznym antybiotykiem nebulizacje z Pulmicortu i Berodualu(te dwa ostatnie zachorowania). Poczawszy od września, po zakończonej antybiotykoterapii dziecko męczył suchy kaszel w ciągu dnia (w nocy spokój).Lekarz alergolog przepisal na 3mies.Montelukast,potem na 3 mies.przerwa. Czy słusznie?Jak zdiagnozowac astme?

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie ocenić czy decyzja lekarza była słuszna. W tak młodym wieku ciężko jest w wiarygodny sposób przeprowadzić diagnostykę w kierunku astmy i często stosuje się leczenie empiryczne.