Nawrót choroby obturacji oskrzeli u 3-letniego dziecka

Syn we wrześniu kończy 3 lata. W wieku 15 mcy został hospitalizowany z powodu obturacji oskrzeli. Do dzisiaj zmagamy się z nawrotem tej choroby co 3-4 tygodnie. Leczenie polegało na podawaniu antybiotyków oraz nebulizacji Pulmicort Ventolin/Berodual. Obecna p. doktor stosuje wziewy i Fenspogal oraz Neosine. Od miesiąca syn dostaje na stałe Montelukast. Laryngologicznie jest wszystko ok, testy z krwi (wziewne i porkarm.) nic nie wykazały, IgE, IgG, IgM, IgA w normie. jaka dalsza diagnostyka?

Lek. Tomasz Budlewski

Prosze Pani niektóre dzieci po prostu często miewają infekcję, jeśli od strony laryngologicznej jest wszytsko w porządku, dziecko nie ma alergii to uważam nie ma powodów do niepokoju. Ewentualnie pozostaje diagnostyka niedoboru odporności, ale nie sądzę by Pani dziecko takowy miało. Prosze pytać o to pediatrę lub immunologa.