Jak zdrowo schudnąć przy niedoczynności tarczycy?

Mam 18lat, 8lat temu badania wykazaly u mnie niedoczynnosc tarczycy(TSH - 180),wiec nie wygladało to wtedy zbyt dobrze, następnie badania USG wykryło autoimmunologiczne zapalenie tarczycy,w chwili obecnej jej już praktycznie nie mam.Codziennie przyjmuje Euthyrox 150, i jeszcze mam anemie (hemoglobina 10,3).Ale chodzi mi o moją wage,przy wzroscie 164cm waże 75kg.Nie jem przesadnie dużo,słodyczy też często nie jem,wiec przy mojej chorobie zapewne źle się odżywiam.Proszę o porade jak mogę schudnąć.

witam, na pewno dobrze by było spotkać się z dietetykiem, ponieważ trudno opisać w kilku zdaniach jak taka dieta powinna wyglądać. Ważne jest aby dopasować ją do stylu życia, preferencji żywieniowych, uwzględnić anemię. Konkretny jadłospis pozwoli nauczyć się prawidłowo przygotowywać posiłki, komponować i poznać ilości oraz kaloryczność.

pozdrawiam
www.akademiazz.com.pl