Jak mogę schudnąć przy niedoczynności tarczycy?

Nie moge schudnąć . Mam 58 lat moge powiedzieć wszczedzie jestem szczupła ,ale mam duży brzuch !!!! Schudłam od stycznia do teraz 7,5 kilo . Dużo chodzę po 6,9, 5. Kilometrów dziwnie .Nie jem nic macznego,pieczywa,ziemniaków. Nie łącze mięsa z węglowodanami jem mało wędlin dużo owoców i warzyw białko na śniadanie . Mam niedoczynosc tarczycy . Przyznamy się mam napady na słodkie jem sezamki ,migdały , figi i lody . Co robię nie tak . Ten brzuch jest straszny !!!!!

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Tarczyca jest odpowiedzialna za około 30% spoczynkowej przemiany materii. Przy niedoborze hormonów tarczycy dostarczana z pożywieniem energia może być magazynowana w postaci tkanki tłuszczowej, co w konsekwencji może prowadzić do nadwagi i otyłości, dlatego w tej sytuacji bardzo ważną rolę odgrywa dieta. Spadek masy ciała ma duże znaczenie dla normalizacji stężeń hormonów we krwi, ale należy wystrzegać się również drastycznego obniżenia wartości energetycznej ponieważ może to spowodować wzrost stężenia TSH oraz zmniejszyć tempo metabolizmu (co także prowadzić do magazynowania tkanki tłuszczowej), dlatego tak ważne jest żeby kaloryczność diety była odpowiednio dobrana. Następną ważną kwestią jest ilość posiłków, należy spożywać 4-5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu, a także spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym, co pomoże także w wyeliminowaniu chęci podjadania różnych przekąsek.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dieta przy niedoczynności tarczycy
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-przy-niedoczynnosci-tarczycy.html?c=9