Dlaczego schudłem bez konkretnego powodu?

Witam od dłuższego czasu mam problem z wagą jem tyle samo a schudłem z 7kg,czasami waga podskoczy z 2kg do góry po czym nagle znów spada,do tego miałem przez około 2 tygodnie bóle brzucha po jedzeniu. Morfologia w porządku co to moze byc?.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Przyczyn takiej kolei rzeczy może być kilka. Zaleca się skorzystanie z porady gastroenterologicznej w celu wykluczenia powstania nowotworu związanego z przewodem pokarmowym. Dodatkowo należałoby zbadać poziom hormonów tarczycy oraz stan przewodu pokarmowego- być może jest to coś związanego ze zmieniającym się poziomem hormonów (np. choroba Hashimoto), a także w kierunku rozwijającej się dysfunkcji trzustki bądź wątroby, będące przyczyną bólów brzucha lub nietolerancji na któryś ze składników diety (np. laktozę). W każdym przypadku ogromną rolę odgrywa prawidłowo zbilansowana i dostosowana do potrzeb organizmu dieta.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306