Jak zmniejszyć ból przy ostrodze piętowej?

W czerwcu tego roku, na zdjęciu rtg wyszło mi, że mam 3 milimetrową ostrogę. Ból był bardzo silny i nadal jest. W lipcu byłam na 6 zabiegach fal uderzeniowych. Niestety nic nie pomogło, ból nadal się utrzymuje. Co mogę jeszcze zrobić, aby pozbyć się bólu lub go zmniejszyć ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje wiele sposobów na ostrogę piętową. Podstawą jest wypoczynek oraz odciążenie stopy. Ponadto warto zaopatrzyć się w specjalne wkładki do butów, które można znaleźć w sklepie ortopedycznym oraz wygodne i dopasowane obuwie.

W celu złagodzenia bólu stosuje się również zimne okłady oraz leki przeciwzapalne. Pomocne mogą okazać się ćwiczenia rozciągające mięśnie oraz szyny lub plastry zakładane na noc.

Istotnym elementem leczenia jest także fizjoterapia, która oferuje szeroki wachlarz zabiegów. Oprócz fali uderzeniowej, z której Pani korzystała, podczas leczenia ostrogi piętowej wykorzystuje się fonoferezę, jonoferezę, laseroterapię oraz magnetoterapię.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/ostroga-pietowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.