Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zmniejszyć ten apetyt na węglowodany?

Nie radzę sobie z wilczym apetytem na węglowodany w postaci słodyczy, chipsów, pieczywa czy też np. wafli ryżowych. Jest to apetyt występujący szczególnie po normalnych posiłkach. Po zjedzeniu już nie jestem głodny. Rytuał powtarza się codziennie. Od kilku lat mam otyłość tj. 95 kg do 117 kg w 3 lata. Jest też widoczna w postaci otyłości brzusznej oraz zgrubienia twarzy. Nie jestem w stanie się odchudzić poprzez ruch oraz zmianę nawyków żywieniowych. Próby podejmowane kończyły się porażką. Odbija się to na mojej kondycji psychicznej w postaci objawów depresyjnopodobnych. Występują również uderzenia gorąca. Wykonywane do tej pory badania poziomu glukozy we krwi oraz TSH zawsze były w normie.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 1 tygodni temu

Badania krwi - żelazo

Witam
Ja zawsze powtarzam, że słodycze i inne węglowodany proste to nałóg i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pan, że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć

Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pan sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Dieta nie musi być skomplikowana aby była skuteczna. To niskokalorycznych i wymyślnych diet często się zrażamy nie wytrzymujemy długo. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/
Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy