Jak zmniejszyć zbyt szynki puls?

Jak zmniejszyć ZBYT SZYBKI PULS z powodów PSYCHICZNYCH? Jestem (40 lat) całkowicie zdrowy i sprawny, ale przeszkadza mi ZBYT SZYBKI PULS SPOCZYNKOWY, gdyż jestem osobą z natury aktywną i "reaktywną". Jeśli co do pracy serca długość życia skraca się przy większej liczbie uderzeń, to czy nie lepiej mieć puls wolniejszy w sytuacjach braku ruchu (np. praca w biurze)? Są np. leki uspokajające, ale czy to jest sposób, czy traktować swoje serce i psychikę jako urodę i oznakę młodości i witalności?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jaki to jest zbyt szybki? Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego, który po badaniu i ekg zadecyduje o konieczności dalszej diagnostyki czy leczenia.
Pozdrawiam