Jak znaleźć przyczynę uporczywych i bolesnych wzdęć?

witam. Od dłuższego czasu cierpię na uporczywe i bolesne wzdęcia.Ból zlokalizowany jest po prawej stronie brzucha.Zmniejsza się tylko na chwilę po wypróżnieniu.Wzdęcia są tak uciążliwe,że nie wiem co mam z tym zrobić.Praktycznie towarzyszą mi cały dzień.Espumisan nie pomaga.Zapisałam się do gastrologa, ale do czasu wizyty chciałabym sobie jakoś ulżyć i stąd moje pytanie : co powinnam jeszcze zrobić/jakie badania ,żeby wiedzieć co jest przyczyną ? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
W Pani przypadku konieczna będzie kolonoskopia, przydatne również może okazać się USG jamy brzusznej. Do czasu wykonania badania proszę spożywać więcej płynów, zwiększyć ilość błonnika w diecie, starać się unikać cukrów prostych.
Pozdrawiam