Uporczywy ból w lewym boku

mam uporczywy ból w lewym boku czasem w górnej parti a często porostu w boku usg wyszło bez zmian .Ból jest uporczywy czasami w nocy takie ugniatanie mnie budzi dostałam skierowanie do gastrologa ale mam dopiero 4 lutego 2015 co to może być? nie mam biegunek ani zaparć regularnie chodzę do toalety

Lek. Krzysztof Szmyt

Przyczyną mogą być czynnościowe bóle brzucha, a także dolegliwości ginekologiczne. Zalecałbym wizytę u ginekologa i gastroenterologa a do tego czasu proszę stosować zbilansowaną dietę (unikanie tłustych i smażonych posiłków, regularne pory posiłków i zwiększenie zawartości błonnika w diecie) i oszczędzający tryb życia - unikanie stresów.