Pieczenie pod żebrami, nalot na języku a nadżerki żołądka

Dzień dobry, mam 36 lat i od dawna ciekipę na nadżerki żołądka i dwunastnicy. Od jakiegoś czasu boli mnie i piecze w lewym boku pod zebrami. Do tego mam żółty nalot na języku i często oddaję stolec.Dziękuję za pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Występujące u Pana dolegliwości bólowe mogą mieć związek ze zdiagnozowanymi u Pana problemami żołądkowymi. Zalecam zbilansowaną dietę ( regularne pory przyjmowania posiłków, zwiększenie podaży owoców i warzyw, unikanie tłustych, smażonych pokarmów) oraz regularną aktywność fizyczną, najlepiej kilkadziesiąt minut dziennie. Zalecam również wizytę u lekarza rodzinnego celem diagnostyki.