Jak znów zacząć chudnąć?

Mam prawie 19 lat, zaczęłam się odchudzać w maju zaszłego roku, przez 4 miesiące schudłam 10kg dzięki ograniczeniu posiłków, nie jedzenia słodyczy, wzmożonej aktywności fizycznej. Mam 165cm wzrostu i aktualnie około 68kg. Moja waga się od września zatrzymała, jak schudnąć jeszcze 10kg?(na nic nie choruję, aktualnie ćwiczę tylko na w-fie)jakie stosować ćwiczenia? Jakie spożywać posiłki?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przede wszystkim odradzam stosowania popularnych diet odchudzających, które powodują efekt jojo i rozregulowują przemianę materii przez co tak trudno jest nam potem redukować masę ciała. Aby spadek masy ciała był trwały, a do tego bezpieczny dla zdrowia najkorzystniej jest stosować dietę opartą na prawidłowych nawykach żywieniowych.

Powinnaś unikać:
- słodyczy, cukierków
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light)
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców)
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham)
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania)

Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny- 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej)
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli.

Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Pani zje mniej.
- Proszę unikać takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami (nie za często i w małych porcjach; owoce można jeść codziennie po 2 sztuki)
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Proszę pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Proszę unikać słodkich i gazowanych napojów.

Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jeśli chcesz ukształtować swoje ciało polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Proszę zacząć od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Do tego można dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów połączonych z właściwą dietą.

Pozdrawiam.